Zielona kawa i jej wpływ na odchudzanie

en: Coffee pl: kawa

en: Coffee pl: kawa (Photo credit: Wikipedia)

Zielona kawa od jakiegoś czasy wzbudza coraz większe zainteresowanie osób interesujących się odchudzaniem. A przecież nikt by nie podejrzewał tych niepozornych ziaren o takie niespodziewane działanie. Dopiero naukowcy, nie amerykańscy ale tym razem japońscy, i to kompletnie przypadkowo zauważyli, że osoby otrzymujące suplementy zawierające wyciąg z zielonej kawy chudną znacznie szybciej niż osoby takich suplementów pozbawione. Oczywiście wszystkie pozostałe kwestie, takie jak dieta i ćwiczenia były takie same.

Oczywiście nasi japońscy naukowcy zainteresowali się, co takiego zawiera zielona kawa, że ma aż tak pozytywne działanie? I okazało się, że zawiera pewien bardzo ciekawy związek chemiczny – kwas chlorogenowy. To naturalny, roślinny antybiotyk – mający w dodatku bardzo silne działanie antyoksydacyjne. Ale sam kwas chlorogenowy to jeszcze mało… nie miał wpływu na odchudzanie. Okazało się, że potrzebny był jeszcze jeden związek, który w połączeniu z naszym kwasem miał tak dobroczynny wpływ na odchudzających się. Ale o tym już przeczytasz w pełnym opracowaniu o zielonej kawie i jej wpływie na odchudzanie…

Z tego filmu dowiesz się, dlaczego ziarna zielonej kawy skąd się wzięła zielona kawa i jak ją przyrządzić. Przekonasz się także, czy zielona kawa może zastąpić dietę i ćwiczenia?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s